Alice Elbise

Fiyat : $232.67(KDV Dahil)
Tahmini Teslim Süresi : 7 Gün
2tane

size-ozel-dikim

Alice Harikalar Diyarında 

   Lewis Carroll’un matematiksel teorileri ve hayal gücü 1865 yılında John Tenniel’in resim yeteneği ile buluştu. O yıllardan beri de büyük küçük tüm okurları Alice’in dünyasına hem şaşkınlık hem de hayranlık içinde sürükledi. Carrol gerçek hayatta karşılaşıp; sevecenliği, kibarlığı ve çılgınca merakından etkilendiği Alice Liddell adındaki küçük kızdan ilham alarak, Harikalar Diyarının Alice’ini yarattı. Pan Kostüm ailesi de yine bu sevecenlik ve merak duygusunu tasarımlarına taşıyarak “Pan’ın Alice’i”ni yarattı.

   Alice’in zekası ve yatıştırılamaz merakı, onu otorite fikirlerini eleştirmeye itti. Bu eleştiri sonucunda kendi içebakışçı tutumu oluştu ve içinde bulunduğu burjuvazi sınıfından koparak yeni bir dünya arayışına girdi. Peşine takıldığı Beyaz Tavşan’ın arkasından gördüğü çukura tereddüt etmeden atlaması da bu arayışın önlenemez bir sonucuydu.. Alice, içine atladığı bu garip dünyada sandığının aksine ütopik bir evren değil; kötülüğün ve şiddetin varlığını gördü. Doğru ve yanlışın bulunduğu yere göre değiştiği bu evrende Alice, yetişkinlik sürecine ilk adımını attı. Harikalar Diyarı’nın etkileyiciliğinden ziyade bu diyarın içindeki duygu ve durumlar Alice’i büyütmeye başladı.

   Harikalar Diyarı’nda Alice ile birlikte bizler de sorgulamaya başladık, büyüdük ve hayal gücünün sınırsızlığını keşfettik.

   Pan ailesi olarak; büyüsek de, merak etmeyi ve sorgulamayı hiç bırakmadık. Hayal gücünün sınırsızlığını tasarımlarımıza yansıttık ve Alice’i yeniden yarattık.